top of page

ESIMESE PÄEVA ILUD JA VALUD

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

Jüri Gümnaasiumi näitetrupp Vaba Valik (Rasmus Onkel) ,,Ülehomme''

Teatavasti on kooliteatrid selleks loodud, et süstida noortesse rambipalaviku vastu aitavat teatrivaimu. Teatri tegemisesse ei süübita üldiselt mikrotasandini, kuid aksidesse jooksmine on makrotasandil juba tabu. Mainin selle jooksvalt esimeses lühianalüüsis ära, et seda iga etenduse tarvis uuesti ei peaks tegema. Mõnus minimalistlik lavakujundus, mille abil saab publik fantaasia lendama lasta. Matriarhaalne koostöö oli mõjuv ja monoloog minevikuga pani rahva kuulama.

 

Orissaare Gümnaasiumi Mo-teater (Mare Noot) kompositsioon ,,Meie lugu''

Super äriidee! Külastaksin sellist salongilikku kultuuriasutust tihti! Kohati tekkis tunne, et pausid venisid ja ei kandnud ennast ära. Sellest olenemata tundusid olevat huvitavad karakterid nii näitlejatena kui ka tsiviilisikutena.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SÜGi Kreisis (Sirje Kreisman) ,,Kui ma oleksin Onu Paul ...''

Lavakujunduse kohta saab öelda seda, et vägagi pilkupüüdev, kuid vajadus oli puudulik. Eesti Ujumisliidu andmetel on koondise nimekiri täis, kuid vajadusel saab ujujaid Kreisisest juurde kutsuda. Selleks, et tempokatele filosoofilistele vestlustele keelikloomadele omase 1,3 kilogrammise koljuõõnes paikneva närvisüsteemi keskse elundiga järele jõuda, peab ise väga fantaasiarikka mõtlemisega olema. Plussiks loeksingi läbimõeldud verbaalset ja vaimset osa!

 

Kuressaare Gümnaasium (Sissel-Maria Mägi) ,,Õhtusöök viiele''

Kuna olen korra seda etendust näinud, siis on aru saada, et vägev lihvimistöö on tehtud! Muusikasaade oli kümnesse! Leidlik viis ära jutustada kõigile teada-tuntud lugu!

 

 

Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA (Tiina Kippel) ,,DEZAVU e PROOV''

Vabas (kohati vägagi) vabas vormis lugu, mis peegeldab üllatavalt hästi tänapäeval levinud noorte mõtlemisviise. Maitset seinast seina! Näitlejatööd olid head, kuid kerkisid esile ka nö liidrid ja etenduse teema jooksis ülimalt täppi festivali raamistikku arvestades. Puudutati ka ajakohaseid ühiskondlikke meid kõiki mõjutavaid teemasid.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viimsi Keskkool KOKK (Eva Kalbus) ,,T-REX''

Kiidan teid! Julge ettevõtmine nii palju mööblit lavale panna, aga kasutasite rekvisiite, isegi iga viimne kui ravimitopsike sai kasutust. Näitlejatööd kandsid ennast kuni etenduse lõpuni välja, andekad noored!

 

SÜGi Krevera (Rita Ilves) ,,Miski heljus läbi ruumi''

Noorte inimeste jaoks võibolla veel mõistetamatu ja raske temaatika, aga kindlasti kõiki kõnetav tükk! Põhjalik ja detailirohke töö on tekste kokku pannes tehtud. Näitlejad said aru, miks nad laval on ja see aitas vaatajal uskuda seda, millest parasjagu räägiti. Hariv lugu!

 

Karksi Noorteteaer ,,O'' (Mikk Kask) ,,Karje''

Minu jaoks oli see tükk teatrilava jaoks ebasobiv, kuid see on personaalne arvamus. Vaimselt kurnav etendus päeva lõppu ning keskendumissoovi ei tekkinud.

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

bottom of page