top of page

SÜG Kreisis (Sirje Kreismann) "Kirjumirju"'

 

Etendus oli kindlasti vaid kultuuriteadlikule vaatajale, kes Kreutzwaldi, Lutsu või Kitzbergi pelgalt kahe lause põhjal eristada oskavad. Võrreldes eelmise aasta etendusega, jätkati samas ujumistempos, mis hetkeks katkes paari ehmatava paugu või karjatusega. Kreisise plussiks on jätkuvalt nende julgus ja esinejate värvikus, mis truppi ikka ja jälle esile toob.

Esimese päeva elamused

Autorid: Kaspar Viilup, Karin Viilup, Tiina Nõmm

Tallinna Lilleküla G Kruvikeeraja (L. Salonen, A. Jakovlev)„Suitsetamisest”

 

Ma saan aru, et eks see stand-up koomikute koolkond Eestis on kasvamas. Ja 2015. aastas ekraanile jõudnud „Tujurikkuja” tegi vahva nalja, kuidas Seto memmed vedasid lennukis eetrit. Aga sellise püstijalakomöödia vormis ühiskonnakriitika välja vedamiseks võiks teksti kõigepealt pähe õppida. Võinoh – pigem oli probleem selles, et valiti lihtsalt selline „tore ja noortepärane” teema, milles mina vähemalt mingit erilist sõnumit ei näinud. Ning siis üritati selle teemal veel nalja teha. Ja see huumor ei olnud orgaaniline, see dialoog ei kandnud. Väga kahju.

 

Sellise tüki võiks tegelikult tegemata jätta. Suitsunurgas sünnivad tõesti head ideed, seda ei saa eitada, aga seda saaks kindlasti paremini näidata.

 

PS! Kohati oli mul tunne, et keegi pani teksti lihtsalt puusalt või mingid read olid õhust võetud, sest loogiline dialoog lõppes tihti reaga, mis sinna üldse ei sobinud. Absurd või mitte, aga kõlas ikka kuradima ebaloomulikult.

Tallinna 32. KK 12. klass (Eva Kalbus) "T. Oli siin"

 

Lollid kommentaarid ja naerukilked - ei kõla nagu parim algus ühele lavastusele. Samas, olles ise noor, samastusin tükis mängivate näitlejatega ja mida lollim nali, seda valjemini sai naerdud.

 

Pime ruum lõi hirmujudinaid tekitava õhustiku. Sõpradega tundsime end kui õudukaõhtul, kõik elasid tegelastele kaasa ja julgustavaid fraase pomisesime me kõik. Nagu 32. Keskkoolile omane, oli taaskord lavalaudadele toodud suur grupp andekaid näitlemispisikuga nakatunud noori. Mõnikord võib mass mõjuda liiga hajusalt, aga antud juhul kõik toimis ja paar korda tuli isegi kananahk ihule.

 Rapla ÜG Teatristuudio Ega Vist (Krista Olesk) "Vahepeal“

 

Olles kriitilise teatrimeelega ning ei suuda taluda võltsi näitlemiskultuuri. Kahjuks juhtus aga antud etenduse puhul see kurb asi, et kuidagi kauge ja võlts oli kogu krempel - lahkusin saalist viis minutit peale etenduse algust, ei jaksanud enam ennast piinata.

 Orissaare G Mo-teater (Mare Noot) "Kunst"

 

Suurepärased näitlejatööd, braavo. Väga kontrastne oli näha Orissaare ja 32. Keskkooli etendusi järjest, ühes kõigest kolm inimest ja teises korralik mass lavale aetud. Ja kuigi võib tunduda, et ohh, palju rahvast, seda lahedam tükk, siis tegelikult nii polnud.

 

Kolm näitlejat täitsid laval ülihästi ära, super. Eelmise öö peoväsimuses uneledes läks paaril korral ka mõte uitama, kuid noored olid laval niivõrd professionaalsed, et juba ainuüksi nende näitlejameisterlikkuse imetlemine pakkus naudingut. Põhikohale olidki seatud just väga selgelt esilekerkivad karakterid, sellest tekkis kogu tüki storyline ja problemaatika.

SÜG Krevera (Rita Ilves) "Nad on kutsutud"

 

Kas tõesti on meie oma SÜG-i näitetrupis nii hea laulurahvas koos? Keegi ei jorisenud niisama, laul kõlas ja oli nagu olema peab. Kuigi kes teab, saalis olid lambid kustus, aga alati on võimalus suud liigutada. Mina ei ole mingi patrioot, see eestluse temaatika ei istu väga. Kohati tuli häid riime ja mõtteid ning see kirbusita nali oli lemmik. Üldmulje - ei kena!

bottom of page